راست – صاف مجروح عربستان عربستان، عربستانی

راست – صاف: مجروح عربستان عربستان، عربستانی بیمارستان اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی گوشت و مرغ گران نمی‌شود ، پرداخت آنی مابه‌التفاوت ارزی

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: سیاست تازه ارزی و پرداخت آنی مابه‌التفاوت ۴۰۰ تومانی جهت جلوگیری از نوسانات در کالاهای اساسی است و در صورت اجرای درست، هیچ نگرانی ج

گوشت و مرغ گران نمی‌شود ، پرداخت آنی مابه‌التفاوت ارزی

پرداخت آنی مابه التفاوت ارزی/ گوشت و مرغ گران نمی شود

عبارات مهم : تضمینی

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: سیاست تازه ارزی و پرداخت آنی مابه التفاوت ۴۰۰ تومانی جهت جلوگیری از نوسانات در کالاهای اساسی است و در صورت اجرای درست، هیچ نگرانی جهت زیاد کردن قیمت گوشت و مرغ که قرار داده های تولید آنها وارداتی هست، نداریم.

عبدالمهدی بخشنده در حاشیه گردهمایی مسئولان کشاورزی که به منظور تقدیر از معاون سابق امور دام این وزارتخانه برگزار شد، در پاسخ به ایسنا راجع به تک نرخی شدن ارز و تاثیر آن بر قیمت قرار داده های دامی اظهار کرد: پیشنهاد وزیر جهاد کشاورزی و تصمیم هیات دولت به منظور عدم زیاد کردن قیمت قرار داده های دامی مانند کنجاله سویا و ذرت در بخش کشاورزی این است که این بخش از زیاد کردن ناگهانی ارز متاثر نشود تا قیمت تمام شده است محصولات زیاد کردن پیدا نکند.

وی افزود: قرار بر این شد واردکننده های بخش کشاورزی با همان دلار ٤٢٠٠ تومان وارد و تمهیداتی اتخاذ شود تا بلافاصله ٤٠٠ تومان مابه التفاوت آن به واردکنندگان پرداخت شود. در این صورت زیاد کردن قیمت جهت بخش کشاورزی نخواهیم داشت.

گوشت و مرغ گران نمی‌شود ، پرداخت آنی مابه‌التفاوت ارزی

بخشنده در رابطه با قرار داده های وارداتی بخش کشاورزی خاطرنشان کرد: از قرار داده های وارداتی مهم ما ذرت است که مربوط به خوراک طیور می شود و قرار داده های دیگر، کنجاله سویا و مقداری کمی جو هست. اگر تصمیمات اتخاذ شده است عملیاتی شود شاهد زیاد کردن قیمت قرار داده ها و در نتیجه زیاد کردن قیمت تمام شده است مرغ و گوشت نخواهیم بود.

معاون بخش برنامه ریزی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به تاخیر در اعلام قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی تصریح کرد: قیمت خرید تضمینی هر قیمتی باشد باید به تصویب شورای اقتصاد برسد ولو اینکه این قیمت اقتصادی هم نباشد. قیمت خرید تضمینی هنوز نهایی نشده و ما پیگیر آن هستیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: سیاست تازه ارزی و پرداخت آنی مابه‌التفاوت ۴۰۰ تومانی جهت جلوگیری از نوسانات در کالاهای اساسی است و در صورت اجرای درست، هیچ نگرانی ج

بخشنده گفت: در حال حاضر به صورت علی الحساب محصولات کشاورزی را از کشاورزان خریداری می کنیم و تا شب گذشته ٤٠ تا ٥٠ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری کردیم که با همان قیمت سال قبل به کشاورزان پرداخت خواهیم کرد.

واژه های کلیدی: تضمینی | محصولات | وارداتی | کشاورزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs