راست – صاف مجروح عربستان عربستان، عربستانی

راست – صاف: مجروح عربستان عربستان، عربستانی بیمارستان اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مشتری‌شان نبودیم سراغمان نیامدند / اکرمی

با «گفته شده است است»یا«می‌گویند» نباید شایعه‌سازی کرد | نمایندگان امروز باید مواظبت بیشتری کنند 

مشتری‌شان نبودیم سراغمان نیامدند / اکرمی

اکرمی: مشتری ارزش نبودیم سراغمان نیامدند

عبارات مهم : شایعات

با «گفته شده است است»یا«می گویند» نباید شایعه سازی کرد | نمایندگان امروز باید مواظبت بیشتری کنند

نماینده دوره مجلس هشتم راجع به نظارت بر نمایندگان گفت: نسبت به دوره های دوم و پنجم و هشتم که من در مجلس حضور داشتم امروز به نظارت اهمیت بیشتری می دهند البته این را هم باید گفت با توجه به فضایی که رخ داده است و نوساناتی که وجود دارد لغزش گاه های امروز جدی تر شده است است لذا باید مواظبت های بیشتری صورت گیرد.

حجت الاسلام رضا اکرمی از نمایندگان مجلس در دوره های دوم، پنجم و هشتم است جهت همین هنگامی که صحبت از روند زدوبندها در میان بعضی نمایندگان می شود می تواند به خوبی سه دوره مجلس که هرکدام در شرایط خاصی پدید آمدند را مقایسه کند. او به خبرآنلاین گفت: از قدیم الایام گفته اند انسان موجود اشتباه پذیر و خطاکاری هست؛ حال می خواهد این در حوزه قوه مجریه باشد یا قوه مقننه یا قضاییه یا جای دیگر.

مشتری‌شان نبودیم سراغمان نیامدند / اکرمی

اکرمی ادامه داد: مسئله دیگر این است که 290 نماینده در مجلس وجود دارد لذا احتمال وقوع اشتباه وجود دارد و از این جهت است که مجلس نقش نظارتی دارد به صورتی که اگر شکایتی وجود داشته باشد حتما نظارت از سوی مجلس صورت می گیرد که این نظارت قطعا می تواند بده و بستان های نمایندگان را هم مشمول بر شود.

او شایعات را هم بی تقصیر ندانست و گفت: متاسفانه در این میان بازار شایعات هم داغ است و خبری را در سطح وسیع گسترش می دهند که «گفته شده است است» یا «می گویند» در حالی که ما از نظر قانونی و شرعی حق نداریم چیزی که جهت ما کاملا قطعی نشده است آن را بازگو کنیم آیا که بین حق و باطل فاصله کمی است.

با «گفته شده است است»یا«می‌گویند» نباید شایعه‌سازی کرد | نمایندگان امروز باید مواظبت بیشتری کنند 

او راجع به این بده بستان ها در چند دوره مجلسی که خودش حضور داشت گفت: نسبت به دوره های دوم و پنجم و هشتم که من در مجلس حضور داشتم امروز به نظارت اهمیت بیشتری می دهند. البته این را هم باید گفت با توجه به فضایی که رخ داده است و نوساناتی که وجود دارد لغزش گاه های امروز جدی تر شده است است لذا باید مواظبت های بیشتری صورت گیرد.

اکرمی گفت: دوره دوم مجلس مصادف بود با وقت جنگ که همه مباحث اطراف جنگ بود و اصلا مباحثی مانند زد و بندهای پشت پرده وجود نداشت و این پرسشها بعد از آخر جنگ کم کم به میان بعضی از نمایندگان راه پیدا کرد.

او در پاسخ به این پرسش که تنها مسئله توزیع پول میان نمایندگان نیست بلکه وعده ها و توافقات پشت پرده هم مطرح است و چقدر این مباحث در ادوار مجلس رواج داشته است گفت: لابی گری ها می شد و در همه ادوار وجود داشت ولی اینکه به صورت گروکشی باشد اصلا اینگونه نبود و حداقل من سراغ ندارم.

مشتری‌شان نبودیم سراغمان نیامدند / اکرمی

نماینده سابق مجلس در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه در دوره هفتم و هشتم مجلس بحث توزیع چک پول و کارت هدیه از سوی سعید مرتضوی و رحیمی (معاون اول احمدی نژاد) مطرح شد و در آن مقطع چه برخوردی صورت گرفت گفت: البته چون ما مشتری اینها نبودیم هیچ گاه سراغ ما نیامدند ولی واقعا مواردی وجود داشت که سریعا مجلس نسبت به آن برخورد نشان داد و این واکنش‌ها توسعه پیدا نکرد.

او راجع به چگونگی این برخورد گفت: این عنوان از تریبون مجلس اعلام شد و سریعا هم به نمایندگان تذکر جدی داده شد و هم به مسئولین دولت وقت که این مباحث فیصله داده شد.

با «گفته شده است است»یا«می‌گویند» نباید شایعه‌سازی کرد | نمایندگان امروز باید مواظبت بیشتری کنند 

اکرمی راجع به لزوم نظارت مجلس بر توافقات نمایندگان گفت: مسلم است که هرچه جمعیت زیاد کردن پیدا می کند لزوم نظارت هم زیاد می شود بنابراین ما با پذیرش اصل نظارت نباید به شایعات دامن بزنیم.

خبرآنلاین

مشتری‌شان نبودیم سراغمان نیامدند / اکرمی

واژه های کلیدی: شایعات | نمایندگان مجلس | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs