راست – صاف مجروح عربستان عربستان، عربستانی

راست – صاف: مجروح عربستان عربستان، عربستانی بیمارستان اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری چه کسانی شانس بردن اسکار را دارند؟ ، مراسمی تحت تأثیر رسوایی‌های اخلاقی هالیوود

این روزها گمانه زنی‌ها راجع به برگزیدگان نودمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار از سوی منتقدان مطرح در حال انجام هست؛ مراسمی که در این دوره تحت تأثیر رسوایی‌های اخ

چه کسانی شانس بردن اسکار را دارند؟ ، مراسمی تحت تأثیر رسوایی‌های اخلاقی هالیوود

مراسمی تحت تأثیر رسوایی های اخلاقی هالیوود/ چه کسانی شانس بردن اسکار را دارند؟

عبارات مهم : انجمن

این روزها گمانه زنی ها راجع به برگزیدگان نودمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار از سوی منتقدان مطرح در حال انجام هست؛ مراسمی که در این دوره تحت تأثیر رسوایی های اخلاقی اهالی هالیوود قرار دارد.

مهر نوشت: نودمین مراسم اهدای جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی (اسکار) در حالی ۴ مارس (بامداد دوشنبه ۱۴ اسفند) با اجرای جیمی کیمل، کمدین برجسته آمریکایی در سالن دالبی تیاتر در شهر لس آنجلس برگزار خواهد شد که بدون تردید تحت تاثیر رسوایی های اخلاقی اهالی هالیوود قرار دارد. موج رسوایی هایی که در آخرهای سال ۲۰۱۷ با هاروی واینستین تهیه کننده مطرح سینما شروع و به سرعت در مدت زمانی کوتاه دامن بسیاری از غول های این صنعت همچون وودی آلن، کوین اسپیسی، کیسی افلک، جیمز فرانکو و … را گرفت.

این مراسم که هر ساله در آخرهای ماه فوریه برگزار می شد امسال به خاطر جلوگیری از همزمانی با مسابقه های المپیک زمستانی پیونگ یانگ به اوایل ماه مارس موکول شده است است.

چه کسانی شانس بردن اسکار را دارند؟ ، مراسمی تحت تأثیر رسوایی‌های اخلاقی هالیوود

حال در این جا به بررسی چند بخش از جوایز اسکار و برندگان احتمالی آن می پردازیم؛ با این توضیح که آینده نگری برندگان جایزه اسکار به خاطر تعدد جوایزی همچون گلدن گلوب، بفتا، انجمن بازیگران، انجمن کارگردانان آمریکا، انجمن ملی منتقدان و … که پیش از مراسم اسکار اهدا می شوند علی رغم عقیده عمومی کار چندان پیچیده ای نیست.

اسکار عالی ترین موسیقی متن بنا به عقیده منتقدان برجسته ای چون پیت هاموند، آن تامسون، ساشا استون، پیتر تریورس و بسیاری منتقد و تحلیلگر سینمایی دیگر به الکساندر دسپلت، آهنگساز مشهور فرانسوی با موسیقی خیال انگیزش در فیلم «شکل آب» تعلق خواهد گرفت. دسپلت در یک دهه اخیر بارها نامزد دریافت جایزه اسکار شده است و یک بار نیز در سال ۲۰۱۴ این جایزه را جهت فیلم «هتل بزرگ بوداپست» از آن خود کرده است.

این روزها گمانه زنی‌ها راجع به برگزیدگان نودمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار از سوی منتقدان مطرح در حال انجام هست؛ مراسمی که در این دوره تحت تأثیر رسوایی‌های اخ

در شاخه عالی ترین فیلمبرداری شاید اگر راجر دیکینز انگلیسی ۱۳ بار در دریافت این جایزه ناکام نمانده بود، آینده نگری برنده اسکار در این بخش کار چندان آسانی به نظر نمی رسید. حضور آثاری با فیلمبرداری های درخشان هم چون «شکل آب»، «دانکرک» و «مادباند» در کنار «بلید رانر ۲۰۴۹» می توانست رقابتی سخت را رقم بزند، با این حال به نظر نمی رسد که دیگر اعضای آکادمی به خاص بعد از اعطای جایزه عالی ترین فیلمبرداری از سوی انجمن فیلمبرداران جهت بار چهارم به راجر دیکینز در فیلم «بلید رانر ۲۰۴۹» او را ناامید به منزل بازگردانند.

«یک زن شگفت انگیز» محصول کشور شیلی ساخته سباستین للیو در بخش عالی ترین فیلم خارجی بیش ترین شانس را جهت کسب جایزه اسکار در اختیار دارد. این کشور با وجود کارگردانان برجسته ای چون آلخاندرو خودورفسکی و رائول روییز تاکنون هیچگاه جایزه اسکار را بدست نیاورده و تنها یک بار نامزد دریافت این جایزه شده است هست.

گمان می رود این بار فیلم «یک زن شگفت انگیز» که اطراف شخصیت مارینا، پیشخدمت یک رستوران که عاشق خوانندگی است می گذرد، جایزه اسکار عالی ترین فیلم خارجی را آخر جهت این کشور به ارمغان آورد. البته با وجود شانس فراوان «یک زن شگفت انگیز» می توان جهت فیلم «بی عشق» محصول کشور روسیه نیز در این بخش شانسی اندک قائل شد.

چه کسانی شانس بردن اسکار را دارند؟ ، مراسمی تحت تأثیر رسوایی‌های اخلاقی هالیوود

جایزه اسکار عالی ترین بازیگر نقش مکمل زن به احتمال زیاد به آلیسن جینی بازیگر مشهور تلویزیون و کم تر آشنا شده است سینما در فیلم «من، تانیا» ساخته کریگ گیلسپی می رسد.

در بخش عالی ترین بازیگر نقش مکمل مرد با وجود اینکه در شروع فصل جوایز سینمایی به نظر می رسید شانس ویلم دفو جهت فیلم «پروژه فلوریدا» زیاد از سایر رقبا هست، این روزها هر چه به مراسم اسکار نزدیک تر می شویم بخت سم راکول جهت فیلم «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» زیاد می شود.

این روزها گمانه زنی‌ها راجع به برگزیدگان نودمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار از سوی منتقدان مطرح در حال انجام هست؛ مراسمی که در این دوره تحت تأثیر رسوایی‌های اخ

در بخش عالی ترین بازیگر نقش اول زن، از همین امروز می توان گفت که قطعا جایزه اسکار به فرانسیس مک دورمند، بازیگر مطرح آمریکایی تعلق خواهد گرفت. او که پیش تر با فیلم «فارگو» ساخته همسرش این جایزه را دریافت کرده بود، امسال در نقش میلدرد هیز، زنی که بعد از گذشت چند ماه از فوت دخترش، از حل پرونده قتل و تجاوز دخترش به وسیله پلیس ناامید شده است و خود دست به کار می شود در فیلم «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» حضوری چشمگیر داشته است.

با توجه به جوایز گلدن گلوب، بفتا و انجمن بازیگران و البته میل به شدید اسکار به نقش های زندگینامه ای به خاص در سال های اخیر می توان به آسانی آینده نگری کرد که نام وینستون چرچیل هم در کنار نام هایی چون استفن هاوکینگ، آبراهام لینکلن، شاه جرج پنجم و … به عنوان شخصیت های واقعی که جهت ایفاگران نقش های ارزش خوش یمن بوده اند اضافه خواهد شد. در بخش عالی ترین بازیگر نقش اول مرد، اکثر منتقدان، گری الدمن را در فیلم «تیره ترین ساعت» در نقش وینستون چرچیل، لایق ترین فرد جهت کسب این عنوان می دانند.

چه کسانی شانس بردن اسکار را دارند؟ ، مراسمی تحت تأثیر رسوایی‌های اخلاقی هالیوود

در بخش عالی ترین کارگردان با وجود مدعیان صاحب نامی چون پل توماس اندرسون و کریستوفر نولان می توان گفت گیلرمو دل تورو، کارگردان مکزیکی «شکل آب»، بی شک برنده این جایزه با اعتبار هست. او که جوایز انجمن کارگردان های آمریکا، گلدن گلوب و بفتا را جهت این فیلم دریافت کرده هست، بعید به نظر می رسد در کسب این جایزه ناکام بماند.

در آخر باید به جایزه عالی ترین فیلم سال اشاره کرد. با توجه به تصمیمات اکثرا غیر سینمایی در این سال ها از سوی اعضای آکادمی در بخش عالی ترین فیلم، آینده نگری این جایزه کار چندان آسانی نیست. بسیاری از منتقدان با قاطعیت فیلم «شکل آب» ساخته گیلرمو دل تورو را شایسته اسکار عالی ترین فیلم می دانند، در صورتی که این اتفاق رخ دهد جهت نخستین بار در تاریخ، برنده شیر طلای ونیز، جایزه اسکار عالی ترین فیلم را نیز از آن خود کرده هست. هر چند بعید به نظر نمی رسد که نام فیلم «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» ساخته مارتین مک دونا با توجه به مضمون اجتماعی اش از پاکت عالی ترین فیلم سال خارج شود.

واژه های کلیدی: انجمن | جایزه | بازیگر | دریافت | منتقدان | سینمایی | بازیگران | برنده اسکار | جوایز اسکار | مراسم اسکار | نامزد اسکار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs